Yeni Öğrenci

yeni ogrenciKKTC’nin başkenti Lefkoşa, adada yaşayan herkesin her türlü ihtiyacını karşılayabileceği bir potansiyele sahiptir. Ayrıca hem Türkiye hem de Avrupa şehirlerinde herkesin kolaylıkla kullanabildiği teknolojik alt yapıya da sahiptir. Ada genelinde olduğu gibi Lefkoşa’da da mali açıdan yaşam genel olarak Türkiye ayarının biraz üzerindedir. Ancak yine de mevsimsel olarak yiyecek ve içecek fiyatlandırmaları değişkenlik göstermektedir.

Tarih ile iç içe modern bir yaşam imkanı sunan Lefkoşa’da merkeze çok yakın bir bölgede konuşlandırılmış olan On Beş Kasım Üniversitesi, eğitim faaliyetlerine buradan geçici bir süreyle devam etmektedir. Hava limanına oldukça yakın bir noktada inşası yakın bir zamanda bitecek olan ana kampüse geçiş sağlanıncaya kadar Lefkoşa içindeki halen kullanılan kampüs eğitim faaliyetlerine devam etmektedir.

On Beş Kasım Üniversitesi bünyesinde bulunan Turizm ve Medya İletişim Fakülteleri diğer üniversitelerdeki aynı bölümlere göre öğrencilere daha büyük avantajlar sağlamaktadır. Üniversite ile eş güdümlü faaliyet gösteren Girne’de konuşlu Büyük Anadolu Oteli ile Lefkoşa’da konuşlu Genç Tv ve radyosu Üniversitede bu bölümlerde eğitim gören öğrencilerin hizmetinde olup planlanan şekilde öğrencilerin uygulama ve staj yapmalarına da imkan vermektedir. Bu bağlamda üniversitemizde eğitim gören öğrencilerimiz mezun olduklarında diğer akranlarına göre daha profesyonel ve uygulamacı olarak iş hayatına atılmaktadır.

Öğrenci Akademik Danışmanlığı :Her öğrencinin, kayıtlı bulunduğu bölüm başkanlığınca görevlendirilen bir akademik danışmanı vardır. Öğrenci danışmanlığı, ders programı, akademik, idari ve sosyal konularda öğrenciye rehberlik yapmak üzere akademik personel tarafından yürütülür. Her dönem başında, öğrencinin o dönemde izleyeceği dersler akademik danışmanın önerisi ile belirlenir. Gerekli hallerde bölüm başkanın onayı ve ilgili yönetim kurulunun kararı istenir. Akademik danışmanlar arasındaki eşgüdüm, Akademik İşlerden sorumlu Rektör Yardımcılığı tarafından sağlanır. Akademik danışmanlık yapacak öğretim elemanlarının sorumluluk ve görevleri 'Öğrenci Akademik Danışmanlık Yönergesi' ile oluşturulur.

Öğrenci Başvuru Evrakları

  • Lise Diploması
  • 6 Adet Biyometrik Fotoğraf
  • Pasaport veya Kimlik Fotokopisi
  • İkamet Belgesi

Başvuru Süreci

Aşağıda belirtilen linki kullanarak lisans programlarımıza online olarak başvurabilirsiniz. Aday öğrenciler bilgilerini sisteme doğru bir şekilde doldurarak ve başvuru formunda listelenen tüm gerekli belgeleri yükleyerek tamamlayabilir.

Başvurunuzu tamamladıktan kısa bir süre sonra Uluslararası Ofisimiz sizinle irtibata geçecektir.

Başvuru formu: https://www.onbeskku.edu.tr/akademik/akademik/basvuru-formu.html