Öğrenci Yaşamı

onbes kku

Giderek artan nüfusun yaşadığı KKTC`de çok uluslu yükseköğrenim gören öğrenci yapısı da giderek büyümektedir. Buna bağlı olarak KKTC’nin günden güne büyüyen bir eğitim adası olduğu söylenebilir. Sağlanan burs imkanları ve avantajlı indirim paketleri ve sosyo-kültürel etkinliklerle öğrencilerin Kıbrıs’a olan ilgisi giderek artmaktadır.

KKTC’de;

  1. Modern ülkelerde var olan bölümlerin hemen hemen tümü KKTC’de de mevcuttur.

  2. Üniversitelerinin öğrencilere karşı olan korumacı ve pozitif tutumunun oluşu, bunun yanında toplumun öğrencileri kendilerinden birer parça olarak görmesi öğrenciler için huzurlu bir ortam oluşturmaktadır.

  3. KKTC-Türkiye uçak seferlerinde meydana gelen artıştan dolayı bilet ücretlerinde ve birçok uçuş avantajın sağlanmasına katkı yapmıştır.

  4. Sıcak iklimi sayesinde öğrenciler başka ülkelerde yapamadıkları sosyal aktiviteleri yapma şansı buluyorlar.

  5. Üniversitelerin kendi sosyal etkinliklerinin yanında KKTC’de günlük yaşantıda öğrencilerin katılım gösterebileeği çeşitli sosyal ve kültürel etkinlik gerçekleşmekte.

  6. Yine üniversitelerin kendi bünyelerinde bulunan kafe ve restorantların yanında öğrencilerin KKTC’de bulunan kafe ve restorantlara olan ilgisi giderek artmakta.

  7. Öğrenciler üniversitelerinin kendilerine ücretsiz olarak sağladığı toplu taşımadan faydalanabilmektedir.

  8. Öğrenciler okurken çalışmayı arzu ettikleri zaman yarı zamanlı iş bulabilmekte. Öğrenciler KKTC’de ilk yarı zamanlı iş deneyimlerini kendi üniversitelerinde gerçekleştirebilmektedir.

  9. Ada’daki mevcut doğal ve kültürel zenginlik sayesinde öğrenciler bu yerleri ziyaret ederek kaliteli zaman geçirebilmektedirler.

  10. Tüm bunların yanında Dünya’da güneşin en güzel doğup battığı ülkede eşsiz bir öğrencilik hayatı süredürebilmektedirler.