Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi

Kuruluş Gerekçemiz:lefkosadestek

Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi aşağıda özetlenen ve kendisini mevcut yükseköğretim kuruluşlarından farklılaştıracak olanakların bilincinde olduğu için kurulmuştur.

  1. Uygulama ortam ve olanaklarının varlığı

  2. Çağdaş üniversite anlayışı –Topluma katkıları

  3. Öğrenciye sunulacak boş zamanları değerlendirme seçenekleri

  4. Dünyada yükseköğretimin durumu ve geleceği

 

Akademik Bilgiler

Sürekli gelişen bilgi ve teknolojileri sevgi dolu, güler yüzlü bir ifade ile gençlerimize aktararak, her biri alanlarında yetkin bilim insanlarından oluşan öğretim elemanlarımızın ve eğitim kalitemizin mükemmelliği ile tanınmak, eğitim süresi boyunca gerekli olan her türlü bilgi, belge ve hizmeti mümkün olan en hızlı şekilde, güvenle sunmak, öğrencilerimizin, öğretim görevlilerimizin ve personelimizin memnuniyetini ön plana çıkartmak, ülke ve dünya çapında takdir edilen, üniversite- sanayi işbirliği ile örnek alınan, sadece ülkemiz genelinde değil, dünya genelinde mensubu olmaktan gurur duyulan; güvenilir, itibarlı, referans alınan, insanlığa “değerli insanlar” kazandıran bir üniversite olmayı amaçlamaktadır.

Ayrıca, Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi, KKTC'nin uluslararası platformda ve kültür dünyasında saygın bir yer almasını teminen; uluslararası bilimsel faaliyetler düzenlemeyi ve bu faaliyetlere katılmayı önde gelen görevi saymaktadır.

 

DÜZOVA KAMPÜSÜ

duzova

KKTC’deki Ercan Havalimanı’na araba ile 10 km uzaklıkta, hem şehir karmaşasından uzak hem de kısa sürede şehre ulaşılabilecek konumdaki bu kampüsümüz konumu bakımından tüm KKTC şehirleri için merkez sayılabilmektedir

LEFKOŞA MERKEZ KAMPÜSÜ

lefkosadestek

Lefkoşa’nın merkezinde yer alan kampüsümüzde eğitim başlamıştır. Her türlü donanıma sahip binanın yanında, öğrencilerin sosyal etkinliklerini gerçekleştirebilecekleri alanlar mevcuttur.