Rektörün Mesajı

okku rektor mehmet bulent uludag2014 yılında kurulan Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi 2018-2019 döneminde 4 fakülte ve 2 Meslek Yüksekokulu ile akademik faaliyetlerine ve öğrenci kabulüne başlamıştır. Üç kıtanın birleşme noktasında bulunmak gibi yeryüzünde eşsiz bir konuma sahip olan adamız Kıbrıs’ta bir dünya üniversitesi olma hedefi ile yola koyulan üniversitemiz güçlü altyapısı ile bilimsel ve teknolojik ilerlemeyi esas alan, ilerici ve geliştirici bir vizyona sahip olan, araştırma geliştirme odaklı, Üniversite-Sanayi-Tarım-Turizm sektörleri arasındaki işbirliğini yaşamsal öneme sahip gündem-lerinden biri olarak gören ve tüm alanlarda uluslararasılaşmayı hedef alan bir üniversitedir.

Öğrencilerimizi profesyonel çalışma hayatı için donanımlı, akademik olarak kendisini sürekli geliştirecek yetilere sahip ve entellektüel bir yaşam tarzını özümseyen ve uygulayan insanlar olarak yetiştirmek temel hedeflerimizdendir. Üniversitemiz bulunduğu şehir ve ülkenin her yönden gelişimine yönelik çalışmalar yaparak geleceğe ışık tutmayı da ana amaçlarından biri olarak kabul etmektedir.

Uluslararası öğrencilerimiz kültürel zenginliğimize güç katmakta; sınıfları, amfileri ve sosyal etkin-likleri renklendirmektedirler. Biricik adamız Kıbrıs zengin kültürel çeşitliliği ve öğrenciye değer veren insan profili ile üniversiteleriyle bütünleşmiş bir ülkedir. İnsanlığa hizmet imkânlarını daima güncelleyen siz değerli öğrencilerimiz, her biriniz bizim için çok değerlisiniz.

Sizlere yaşam boyu mutluluk ve başarılar dilerim.

Prof. Dr. Mehmet Bülent ULUDAĞ

Hemen Başvur