OKKÜ ile BASIN-SEN arasında eğitim protokolü imzalandı

OKKÜ ile BASIN-SEN arasında eğitim protokolü imzalandı

          28 Ekim 2020 Çarşamba gün saat 12:00’de OKKÜ Rektörlük ofisinde  imzalanan anlaşmada sendika üyelerine ve yakınlarına sağlanacak eğitim olanağına değinildi. Protokol imza töreni sırasında OKKÜ Genel sekreter yardımcısı Mustafa Tokay da hazır bulundu. İmzalanan protokolde OKKÜ ile BASIN-SEN arasında toplum insanımıza eğitim faydasının sağlanmasına yönelik çalışmalar olması, ayrıca alanında daha da uzman duruma gelmesi temel hedeflerimizdendir ifadesinde buluşan OKKÜ Rektör Vekili Doç. Dr. Remziye Terkan ve BASIN-SEN Başkanı Sayın Ali Kişmir, amaç, içinden geçtiğimiz bu zor süreçte insanımıza eğitim alanında katkı sunmak, uzmanlık alanlarında kıymetli ehil bilgiler sağlamak, verdikleri hizmet üzerinden gelişimlerine katkı koymak ve geleceğe yönelik daha bilinçli olmalarını sağlayarak vizyonlarını genişletmektir düşüncesinde birleştiler.

          BASIN-SEN Başkanı Ali Kişmir, “İçinde bulunduğumuz süreç eğitim – öğretimi daha da vazgeçilmez kılmıştır. Bilinçli ve duyarlı olmak gelişen bakış açısı ve vizyon netliği eğitim- öğretim ile kazanılabilir. Eğitim - öğretim biz basın mensupları için gerçekten çok önemli bir yere sahiptir ve Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi de bu konuda hassas ve duyarlı davranarak, üyelerimize ve üye yakınlarına yönelik böyle bir yaklaşım göstermiştir. Çalışanlarımızın motivasyonu, geleceğe yönelik üretkenliklerini artırması ve eğitim –öğretim içinde görevlerini devam ettirmeleri bizler için önemlidir. Gerçekleştirilen eğitim protokolü iki taraf için de hayırlı uğurlu olsun" diyerek böyle bir eğitim olanağı yarattıkları için çalışanlar adına Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesine teşekkür etti.

          OKKÜ Rektör Vekili Doç. Dr. Remziye Terkan, “BASIN-SEN ile eğitim protokolü imzalamış olmaktan dolayı mutluyuz. Küresel olarak geçiriyor olduğumuz bu zor dönem toplum olarak bizleri de her açıdan etkilemiştir. Ancak tehdit gibi görünen bu dönemi fırsata çevirmek elimizdedir. Bu zor süreci en kaliteli ve en verimli şekilde geçirmenin yolu, aldığımız tedbirler ve eğitim ile olduğu inancındayız. Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi olarak insanımıza, toplumumuza karşı sorumluyuz ve süreci en verimli şekilde geçirmemiz konusunda duyarlıyız. İnsanımıza bu süreç içinde vereceğimiz eğitim faydası ile yaşam kalitesi ve kaliteli hizmet yönetimi gerçekleştirilebilmesine katkı koyacağız. BASIN-SEN ‘e  bizlerle atmış oldukları bu adım için çok teşekkür ederiz. Anlaşmamız hayırlı, uğurlu olsun.”dileğinde bulunarak sözlerine son verdi.

Kıbrıs Girne Tüp Bebek