Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi (OKKÜ) ile KKTC HÜR-İŞ FEDERASYONU arasında eğitim protokolü imzalandı.

OKKÜ ile HÜR-İŞ Federasyonu arasında eğitim protokolü imzalandı

          Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi (OKKÜ) ile KKTC HÜR-İŞ FEDERASYONU arasında eğitim protokolü imzalandı.

          05 Ekim 2020 Pazartesi gün saat 11.00’de KKTC HÜR-İŞ Federasyonu toplantı salonundaimzalanan anlaşmada sendika üyelerine sağlanacak eğitim faydasına değinildi. Protokol imza töreni sırasında OKKÜ Genel sekreter yardımcısı Mustafa Tokay da hazır bulundu. İmzalanan sözleşmede OKKÜ ile HÜR-İŞ FEDERASYONU  arasında toplum insanımıza eğitim faydasının sağlanmasına yönelik çalışmalar olması temel hedeflerimizdendir ifadesinde buluşan OKKÜ Rektör Vekili Doç. Dr. Remziye Terkan ve HÜR-İŞ FEDERASYONU Genel Sekreteri Sayın Ali Yeltekin,amaç, içinde bulunduğumuz pandemi şartlarında insanımıza eğitimsel katkı sunmak, bakış açılarını geliştirmek-güçlendirmek ve ileriye yönelik vizyon açısı sağlamaktırdüşüncesinde birleştiler.

          HÜR-İŞ FEDERASYONU Genel Sekreteri Ali Yeltekin, “yüksek öğretim bizler için önemlidir ve OKKÜ de bu konuda hassas bir yaklaşım göstermiştir. Çalışanlarımızı motive etmek ve geleceklerine yönelik hedeflerinde netlik kazandırmak bizleri mutlu eder. Gerçekleştirilen eğitim protokolü iki taraf için de hayırlı uğurlu olsun" diyerek böyle bir eğitim olanağı yarattıkları için çalışanlar adına OKKÜ heyetineteşekkür etti.

          OKKÜ Rektör Vekili Doç. Dr. Remziye Terkan, “HÜR-İŞ FEDERASYONU ile eğitim protokolü imzalamaktan duyduğumuz memnuniyeti dile getirmek isterim. Toplum olarak, dünya olarak, küresel olarak zor bir dönem geçiriyoruz ancak bilinçliyiz, aldığımız ve alacağımız tedbirler ile bu süreci sıkıntısız bir şekilde geçireceğimize inanıyoruz. Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi olarak bu konuda hassas ve duyarlıyız.Ayrıca Üniversitemiz adına böyle güzel bir adım attığımız için de mutlu ve gururluyum. İnsanımıza bu zorlu süreçte vereceğimiz eğitim ile yaşam kalitesi ve kaliteli zaman yönetimi gerçekleştirebilmelerini sağlayacağız. HÜR-İŞ Federasyonu tarafından gördüğümüz sıcak karşılama için de ayrıca teşekkür ederiz. Anlaşmamız hayırlı, uğurlu olsun.”temennisinde bulunarak sözlerine son verdi.