OKKÜ ile Dr. Fazıl Küçük Vakfı arasında eğitim protokolü imzalandı


          12 Eylül 2023 Salı günü Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi Rektörlük ofisinde imzalanan anlaşmada Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesinin eğitim olanaklarından bahsedildi.

İmzalanan protokolde ‘Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi ve Dr. Fazıl Küçük Vakfı arasında gençlerimize eğitim olanaklarının sağlanması yanında birlikte topluma yönelik çalışmalar olması temel hedeflerimizdendir’ ifadesinde buluşan OKKÜ Rektörü Prof. Dr. Remziye Terkan ve Dr. Fazıl Küçük Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Küçük, ‘amaç, içinde bulunduğumuz küresel şartlarda gençlerimize her türlü eğitsel katkı sunmak ve birlikte geçmişimizi de doğru bilgilerle sunarak ileriye dönük eğitim yelpazesi sağlayıp geleceğimizi gençlerimize en doğru ve güzel bir şekilde şekillendirmektir’ düşüncesinde birleştiler.

          Dr. Fazıl Küçük Vakfı Başkanı Mehmet Küçük, “Üniversitelerimiz toplumsal değerimizdir. Gençlerimizin gelişimleri, geniş bir vizyona sahip olabilmeleri için  ait oldukları kurumlardır. OKKÜ’ye bir kez daha eğitim alanında bizlerle birlikte çalışmak istediği ve konuyla ilgili gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ediyoruz. İmzalanan eğitim protokolü iki taraf için de hayırlı uğurlu olsun" diyerek böyle bir eğitim imkanı sağladıkları için Dr. Fazıl Küçük Vakfı adına OKKÜ heyetine teşekkür etti.

          OKKÜ Rektörü Prof. Dr. Remziye Terkan, “Dr. Fazıl Küçük Vakfı ile bir kez daha eğitim protokolü imzalamaktan hem mutluluk hem de gurur duyduk. Tüm girişimlerimiz gençlerimize, toplumumuza ve geleceğimize yapılan bir eğitim yatırımı hareketidir. Gençlerimiz geleceğimizdir. Eğitim ve eğitimde sunulan kalite, geleceğimiz olan gençlerimizin dolayısı ile aydınlık yarınlarımızın garantisidir. Gençlerimizin yaşam yolculuklarında lider vasıflarına sahip gençler olarak topluma fayda sağlamaları önemlidir. Anlaşmamız hayırlı, uğurlu olsun.” ifadeleri ile sözlerine son verdi.