OKKU ~ Ödüllü Fotoğraf ve Kısa Film Yarışması

FOTOĞRAF YARIŞMASI

OKKU Anı Yakalayan Genç Fotoğrafçılar Yarışması

Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi Rektörlüğünün, 2022-2023 eğitim öğretim yılı etkinlikleri çerçevesinde, son katılım tarihi 18 Mart 2023 olmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti geneli 14-25 yaş aralığında bulunan gençlere yönelik, inovasyon temalı “Anı Yakalayan Genç Fotoğrafçılar Yarışması” düzenlemektedir.

GENEL KATILIM ŞARTLARI

 • Yarışmaya KKTC sınırları içerisinde ikamet eden KKTC, TC veya yabancı uyruklu tüm kişiler katılabilir.

 • Yarışma başvurusu yapacak olan kişiler, 14-25 yaş sınırları arasında olmalıdır.

 • Her yarışmacı yarışmaya toplamda en fazla 3 eserle katılabilir. Tümü değerlendirilebilir ancak 1’i ödül alabilir.

 • Yarışmaya katılmak için son başvuru tarihi, 18 Mart 2023. 18 Mart 2023 tarihine kadar Online başvuru formunun ve fotoğrafın en alttaki başvuru formuyla gönderilmesi gerekmektedir. Ardından 19 – 26 Mart tarihleri arası sosyal medya üzerinden halk oylaması gerçekleştirilecektir. Halk oylaması puanlamanın %30’unu jüri değerlendirmesi %70 ‘ini oluşturacaktır.

 • Fotoğrafların kısa kenarı en az 2000 pixel olmalıdır. Ayrıca eserlerin yüksek çözünürlükte çekilmiş orjinal halleri ile birlikte en alttaki başvuru formuyla yüklenmeleri gerekmektedir.

 • Yarışmaya eser gönderenler, eserlerin kendilerine ait olduğunu beyan ve taahhüt etmiş sayılır.

 • Yarışmaya gönderilen eserlerin ve kullanılan görsel malzemenin son 1 yıl içinde çekilmiş olması gerekmektedir ve telif haklarının satılmamış olması gerekmektedir.

 • Üniversitemiz yarışmaya katılan her fotoğrafı yarışmacının rızası doğrultusunda sergilenmesi ve albümlenmesi hakkına sahiptir.

 • Yarışma sonuçlan 27 Mart - 10 Nisan 2023 tarihleri arasında yapılacak jüri toplantısı sonunda belirlenecek ve 20 Nisan 2023 günü üniversitemiz himayelerinde ödül töreni gerçekleştirilecektir.

 • Yarışma düzenleyicileri Ve jüri üyelerinin birinci derece akrabaları yarışmaya katılamazlar.

 • Jürinin kararı kesindir ve değiştirilemez.

 • Katılım şartları bu madde dahil 12 maddeden oluşur. Her katılımcı yarışmanın katılım koşullarını kabul etmiş sayılır. Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi katılım şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar.

YARIŞMA TAKVİMİ

Son Başvuru Tarihi: 18 Mart 2023
Halk Oylaması: 19 – 26 Mart 2023
Jüri Değerlendirmesi: 27 Mart- 10 Nisan 2023
Ödül Töreni Tarihi: 20 Nisan 2023

ÖDÜLLER

Birincilik ödülü: OKKU Kampüsünde İngilizce Eğitim %100 Hazırlık Bursu (1Yıl)  

İkincilik ödülü: OKKU Kampüsünde İngilizce Eğitim %90 Hazırlık Bursu (1Yıl) 

Üçüncülük ödülü: OKKU Kampüsünde İngilizce Eğitim %80 Hazırlık Bursu (1Yıl) 

BAŞVURU FORMU

Başvuru formunu indirmek için tıklayın.

Başvuruları This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. mail adresine göndermeniz gerekmektedir.

Not: Dosya boyutu 20 MB'dan yüksek olanlar için lütfen www.wetransfer.com adresine dosyanızı yükleyip, linki başvuru formunda paylaşınız.