uai

HAKKIMIZDA

ogrenci birligiKüreselleşmenin büyük bir hız kazandığı dünyamızda eğitim de değişime uğramaktadır. Artık eğitim almak isteyen her yaş grubuna değişik ülkelerde çok değişik ve kapsamlı programlar sunulmaktadır. Bu değişimin en önemli avantajı hem yerinde farklı bir dil öğrenmek hem de farklı kültür grupları içinde daha değişik bakış açıları ile donanabilmektir. Bu da öğrencilerin değişik ülkelerde eğitim almalarıyla gerçekleşmektedir.

Genel çerçevede bakıldığında farklı ülkelerde eğitim alan öğrenciler dünyanın farklı bölgelerinde çalışma konusunda büyük bir kolaylıkla uyum sağlamaktadır. Ayrıca değişik kültür gruplarıyla eğitim sürecini geçirmiş olmak onların değişik ülkelere kolaylıkla entegre olabilmelerine neden de olmaktadır.

Bizlere düşen görev ise farklı ülkelerden gelen öğrencilerin kendi evlerinden uzakta yalnız kalmamalarını sağlamak, Kıbrıs’ı evi gibi görecek yardımı yapmak ve onların Kıbrıs’ta rahat etmeleri için gerekli ibate imkanlarını sunacak bir sistem yaratabilmektir.

Vizyonumuz

Küresel boyutta hızla önemli bir eğitim adasına dönüşen Kuzey Kıbrıs’ta dünyanın her yerinden gelen öğrencilerin kültürlerine, inançlarına ve kimliklerine saygı gösteren bir anlayış ve emniyetli, rahat ve kendilerinde evlerinde hissedecek bir yaşam iklimi yaratmaktır.

Amaçlarımız

  • Yabancı uyruklu öğrencilere yaşamsal imkanları en ekonomik seviyede sunabilmek,

  • Güçlü eğitim kadrosuyla çağın şartlarını karşılayan eğitimi verebilmek,

  • Öğrencileri teknolojinin en son imkanlarından faydalandırmaktır.