Aday Öğrenci

aday ogrenci

Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversite hayatının en önemli unsurlarından biri öğrencilerin kendi başlarına geliştirmeleri gereken bir sosyal hayattır. Sadece akademik odaklı bir bakış açısı, üniversitenin en önemli kazanımlarından biri olan,
Farklı çevrelerden ve farklı kültürlerden gelen insanlarla iletişime geçme ve sosyalleşme fırsatını değerlendirmenin önündeki engeldir. Bu gerçeğin bilincinde olan üniversitemiz, öğrencilerinin farklı ilgi alanlarını destekleyerek kişisel ve kültürel gelişimlerine yönelik sosyal aktiviteleri desteklemektedir.

BAŞVURU İÇİN

Her yıl Rektörlük Üniversite’ye giriş için başvurma tarihini, süresini ve kesin kayıt koşullarını belirler ve ilan eder. Üniversiteye giriş ile ilgili her türlü işlem için, Üniversite Öğrenci İşleri Kayıt ve Kabul Müdürlüğüne başvurulur.

NEDEN ONBEŞ KASIM KIBRIS ÜNİVERSİTESİ?

“Hem öğreniyor hem uyguluyor!” öğrencilerimize hem teorik olarak öğretiyoruz hem de onlara öğrendiklerini uygulama şansı veriyoruz. Anlaşmalı olduğumuz kurumlar ile öğrencilerimiz kendi öğrendiklerini en iyi şekilde değerlendiriyor ve uyguluyor. Bu sayede kendilerini işin uzmanlarından öğrenerek kendilerini en iyi şekilde ileri taşımalarına yardımcı oluyor.

Üniversitemiz öğrencilerimize iş hayatlarında başarılı olmaları için hem en iyi imkanları sunuyor hem de kendilerine ileriki dönemlerde iş garantisi sunuyor.

Ülkemize, kendi ülkelerine değer katan, yenilikçi ve vizyoner anlayışı ile fark yaratan insanlar yetiştirmek amacı ile çıktığımız yolda, öğrencilerimize üretmeyi, uygulamayı ve hayata geçirmeyi öğretiyor ve anlatıyoruz.

Akdenizin kalbinden geleceğe yön vermek ve geleceği bizimle şekillendirmek için Onbeş Kasım Kıbrıs Üniversitesi.